Електронні бібліотеки

Europeana європейська електронна бібліотека, відкрита у листопаді 2008 р

Gallica одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна скачати у форматі PDF.

Світова цифрова бібліотека започаткована з метою сприяння міжнародному та міжкультурному взаєморозумінню, представити вільно та безперешкодно через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, створення ресурсів для науковців, освітян та широких верств населення.

GDZ Геттінгенський центр оцифровки розміщує друковані твори, рукописи і зображення в електронному вигляді та робить їх доступними для досліджень, навчання, вивчення.

Project Gutenberg найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською).

Велика онлайн бібліотека художньої літератури, в якій презентовано близько 100 тисяч художніх творів у форматі fb2, txt і html. Персональний список рекомендованої літератури, створюється на основі порівнянні індивідуальних оцінок книг. Обговорення, коментарі, відгуки й враження про прочитані книги. Персональна книжкова полиця. Можливість завантажити всі книги із книжкової полиці одним архівом.

Діаспоріана проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції 

Виртуальная Электронная Библиотека “ВВМ”, у якій Ви знайдете шедеври світової літератури, ознайомитеся з творами і біографіями великих письменників, поетів та істориків, а також з творами усної народної творчості, роботами з релігії та історії.

Електронна бібліотека України, основу ELibUkr становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту.

Відкрита книга– безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури

Austrian Newspaper Online  – архів історичної австрійської періодики 

Колекції Гарвардської бібліотеки

Електронна бібліотека “Українська література”

Бібліотека української літератури “УкрЛіб” 

Велика електронна бібліотека