Електронні бібліотеки

Europeana європейська електронна бібліотека, відкрита у листопаді 2008 р

Gallica одна з найбільших електронних бібліотек світу (з 2007 року збільшується на 100 000 назв у рік), її основу складають фонди Національної бібліотеки Франції. Багато вільних творів, переважно французькою, можна скачати у форматі PDF.

Світова цифрова бібліотека започаткована з метою сприяння міжнародному та міжкультурному взаєморозумінню, представити вільно та безперешкодно через Інтернет у багатомовному форматі найкращі зразки культурної спадщини різних країн світу, створення ресурсів для науковців, освітян та широких верств населення.

GDZ Геттінгенський центр оцифровки розміщує друковані твори, рукописи і зображення в електронному вигляді та робить їх доступними для досліджень, навчання, вивчення.

Project Gutenberg найстаріша електронна бібліотека (вільні твори переважно німецькою, англійською).

Велика онлайн бібліотека художньої літератури, в якій презентовано близько 100 тисяч художніх творів у форматі fb2, txt і html. Персональний список рекомендованої літератури, створюється на основі порівнянні індивідуальних оцінок книг. Обговорення, коментарі, відгуки й враження про прочитані книги. Персональна книжкова полиця. Можливість завантажити всі книги із книжкової полиці одним архівом.

Діаспоріана проект зі збереження інтелектуальної спадщини української еміграції 

Електронна бібліотека України, основу ELibUkr становить єдиний потужний портал, який спрямовує користувачів до всіх типів електронної інформації. Студенти, викладачі і науковці отримують вільний доступ до всіх ресурсів проекту.

Відкрита книга– безкоштовна онлайн-бібліотека класичної української літератури

Austrian Newspaper Online  – архів історичної австрійської періодики 

Колекції Гарвардської бібліотеки

Електронна бібліотека “Українська література”

Бібліотека української літератури “УкрЛіб” 

Велика електронна бібліотека